Marek Lech Tymiński
Prezes Zarządu

Od 2018 roku rozpoczęliśmy wdrażanie nowej strategii firmy; wykorzystaliśmy zaufanych partnerów outsourcingowych do wsparcia naszego procesu produkcji nowych tytułów. Dokonaliśmy istotnych zmian w organizacji, czego efektem było między innymi znaczące ograniczenie kosztów wewnętrznych i ograniczenie własnego zespołu produkcyjnego do 30 deweloperów. Niedługo potem rozpoczęliśmy prace nad kolejną odsłoną snajperskiej serii Sniper Ghost Warrior Contracts. Tytuł miał swoją globalną premierę w listopadzie 2019 roku. Gra została przyjęta pozytywnie zarówno przez media, jak i społeczność graczy, przywracając wiarę w najlepiej sprzedającą się serię naszej Spółki. W styczniu 2021 roku sprzedaż SGW Contracts przekroczyła 1 milion egzemplarzy, przyciągając nieprzerwanie nowych odbiorców.

W 2018 roku ogłosiliśmy powstanie United Label, spółki zależnej, nowego wydawcy specjalizującego się w mniejszych, ale równie ambitnych tytułach. Röki, pierwszy tytuł wydany pod tą marką w 2020 zyskał uznanie krytyków i graczy. Już wkrótce w 2021 roku ukażą się dwie kolejne gry tej marki wydawniczej: Eldest Souls oraz Tails of Iron. 

Pod koniec 2019 roku założyliśmy drugie studio, Hexworks, z siedzibą w Barcelonie, gdzie przenieśliśmy prace nad kolejną grą marki Lords of the Fallen. Na dzień dzisiejszy studio zatrudnia wielu bardzo doświadczonych developerów z wieloletnim stażem w branży gier. W maju 2021 r. liczyło 55 osób pracujących w głównie w Hiszpanii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Jest to nasz największy zespół. Zdecydowana większość produkcji artystycznej zlecamy naszym zaufanym partnerom. Zespół Hexworks skupia się przede wszystkim na procesach kreatywnych i produkcyjnych. Lords of the Fallen jest dla nas powrotem do gier sprzedawanych w pełnej cenie detalicznej.

Zespół z Warszawy, obecnie składający się z 43 członków, pracuje nad projektem Sniper Ghost Warrior Contracts 2, który został  wydany na całym świecie 4 czerwca 2021 roku. Wzrost w wysokości 170% w obszarze globalnej dystrybucji cyfrowej (po 10 dniach) w porównaniu do swojego poprzednika, Sniper Ghost Warrior Contracts, jest kolejnym przykładem wydajności naszego modelu produkcyjnego, który pozwala nam tworzyć wysokiej jakości tytuły przy zoptymalizowanym budżecie.Wraz z przyszłymi odsłonami w serii naszym celem jest dalsze umocnienie marki Sniper Ghost Warrior. Zapewniając odpowiedni poziomu satysfakcji dotychczasowych fanów chcemy jednocześnie dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców.

We wrześniu 2020 roku pozyskaliśmy 25 milionów złotych z emisji akcji od inwestorów kwalifikowanych, w tym wiodącego funduszu inwestycyjnego Rockbridge. To pozwoliło nam wzmocnić naszą pozycję finansową i zapewnić dalszy rozwój firmy w nowych lokalizacjach geograficznych. Zbudowaliśmy również nowy dział marketingu z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zatrudniając wysoko wykwalifikowanych specjalistów z udokumentowanymi osiągnięciami w dziedzinie gier wideo, aby efektywnie kierować globalnym marketingiem naszych produktów.

Z dumą mogę powiedzieć, że założone w 2002 roku CI Games  jest obecnie organizacją w pełni globalną, z wysoce doświadczonym, międzynarodowym zespołem działającym w wielu lokalizacjach w Europie i Stanach Zjednoczonych we wszystkich kluczowych obszarach biznesowych. Zatrudniając ponad 140 pracowników, przeszło 50% całego zespołu CI Games znajduje się obecnie poza Polską, a organizacja czerpie korzyści ze zróżnicowanej i wielokulturowej struktury.

Naszym celem jest zapewnienie długoterminowego, dynamicznego wzrostu zarówno w ramach obecnych, jak i przyszłych IP. W następnej fazie skoncentrujemy się na dalszej poprawie wydajności poprzez zwiększenie synergii między naszymi dwoma studiami, co pozwoli nam rozwijać środowisko pracy oparte na wzajemnej współpracy. Jestem przekonany co do właściwie realizowanej strategii grupy CI Games, w tym dalszego globalnego rozwoju naszych utalentowanych zespołów i kluczowych marek wydawniczych.