Skip to main content
AktualnościBez kategorii

Wewnętrzny zespół CI Games zyskuje nową nazwę – Underdog Studio. To nowy krok w rozwoju marki Sniper Ghost Warrior

By 16 grudnia 2021No Comments

CI Games ogłasza obrandowanie wewnętrznego studia, które jest odpowiedzialne za serię Sniper Ghost Warrior – Underdog Studio. Decyzja ta pokrywa się z najlepszym rokiem w historii CI Games oraz bardzo udaną premierą gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, piątej odsłony popularnej serii. 11 lat po premierze pierwszej części tytułu, marka nie traci na sile, a tegoroczna premiera sprzedała się lepiej niż jej poprzednik. Sprzedaż cyfrowa SGWC2 wyniosła 170% wyników poprzedniej części w ciągu 10 dni od premiery. Gra otrzymała także najlepsze noty od krytyków w historii serii.

 CI Games uznało, że nadszedł czas aby całkowicie oddany i skupiony na ulepszaniu popularnej serii SGW zespół zyskał nazwę odpowiadającą jego determinacji i pasji. Przez ostatnie 11 lat deweloperzy z Underdog Studio koncentrowali się na ulepszaniu marki SGW aby pewnego dnia mogła ona konkurować z innymi tytułami FPS od największych twórców. Zespół z pokorą przyjął pozytywny odbiór Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

Underdog Studio składa się z 50 osób, z których ponad ⅔ pracuje w siedzibie CI Games w Warszawie. Ich pasja i oddanie serii SGW najlepiej są odzwierciedlone rosnącą oceną kolejnych odsłon w serwisie Metacritic, zgodnie z którymi każda kolejna gra otrzymywała coraz to wyższe noty. Ostatni wydany tytuł otrzymał średnią 81% na PS5 oraz pozytywną ocenę 84% od użytkowników Steam dla wersji PC. Studio doskonale wykalibrowało doświadczenie bycia strzelcem wyborowym np. poprzez dodanie możliwości oddania strzału z ponad kilometra – element gameplayu często wskazywany przez fanów jako kolejny krok rozwoju serii.

“Wybraliśmy nazwę Underdog, gdyż świetnie pasuje ona do naszego podejścia jako zespołu. Stawiamy na wyzwania wymagające odwagi, które osiągamy poprzez ciężką pracę. Nie jesteśmy największym studiem, ale na pewno poziom “nasycenia” kreatywnością, talentem i zapałem do pracy pozwalają nam tworzyć gry “powyżej naszej kategorii wagowej”. Bardzo cieszymy się z tego nowego kroku w naszym rozwoju i w przyszłości chcemy wspinać się na nowe wyżyny jakości” – mówi Kenton Fletcher, Lead Creative Producer w Underdog Studio.

Nowa nazwa i rebranding wskazują na ewolucję studia, które chce być otwarte na utalentowanych pracowników z każdego miejsca na świecie. Wraz ze skutecznie działającym systemem pracy zdalnej, studio pragnie rozwijać swoją sieć międzynarodowych partnerów. Underdog Studio obecnie pracuje ciężko nad kolejną grą snajperską serii. O szczegółach tych prac zespół poinformuje w przyszłości.

 

O Underdog Studio

 Underdog Studio to część rodziny CI Games, odpowiedzialna za odnoszącą sukcesy serię Sniper Ghost Warrior. W skład zespołu wchodzi 50 deweloperów, którzy z pasją i zapałem tworzą gry w warszawskiej siedzibie, jak i w różnych zakątkach świata. Wraz z coraz lepszymi wynikami kolejnych gier z serii SGW, Underdog stawia za wyzwanie jeszcze większe podniesienie jakości w kolejnych tytułach. Więcej o studio: www.underdog studio.net.