Skip to main content
Spółka CI Games|Wszystkie wpisy

Sukces CI Games w rankingu „Giełdowa Spółka Roku”

By 23 marca 201628 maja, 2021No Comments

CI Games zajęło drugie miejsce w prestiżowym rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, który powstaje w oparciu o oceny profesjonalistów rynku kapitałowego: analityków, maklerów i doradców. Spółka zajęła też drugie miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług”, oraz trzecie pod względem relacji z inwestorami.

160750,687683,f_663_663„Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, które jest efektem wysokich ocen jakie uzyskaliśmy od profesjonalnych uczestników rynku kapitałowego. Stała współpraca z nimi, edukacja, rzetelne informowanie o naszej pracy i perspektywach są dla nas bardzo ważne. Dołożymy wszelkich starań, żeby utrzymać wysoki poziom tej komunikacji” – powiedział prezes Marek Tymiński. Organizatorem konkursu „Giełdowa Spółka Roku” jest „Puls Biznesu”. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa. Nagrody przyznano już po raz siedemnasty.

Ranking to efekt ocen stu specjalistów z rynku kapitałowego, którzy byli ankietowani przez TNS Polska. Oceniali oni kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług, relacje inwestorskie i perspektywy rozwoju. Ankietowani wskazywali ponadto, które spółki odniosły w zeszłym roku największy sukces. Główny ranking powstał w oparciu o średnie noty ze wszystkich kategorii. CI Games zajął drugie miejsce w kategorii „Innowacyjność produktów i usług”, trzecie pod względem relacji z inwestorami, szóste w zestawieniu „sukces roku”. W głównym rankingu wyższe noty zebrał tylko CD Projekt – był to więc rok wielkiego sukcesu spółek z sektora gier wideo na giełdzie.

Spółka jest producentem, wydawcą i dystrybutorem gier wideo. Jej najbardziej znane produkcje to „Sniper Ghost Warrior” i „Lords of the Fallen”. W tym roku do rąk graczy trafi trzecia część serii snajperskiej. Do tej pory na całym świecie sprzedano łącznie ponad 5,6 mln gier z serii „Sniper Ghost Warrior”. Najnowsza odsłona serii będzie najbardziej ambitnym podejściem do snajperskiej tematyki w historii CI Games. Akcja będzie się toczyć w otwartym, zróżnicowanym świecie, w którym na graczy czekać będzie wiele wyzwań i decyzji.

O SPÓŁCE:

CI GAMES to międzynarodowy producent i wydawca gier wideo. Firma powstała w 2002 r. jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. W listopadzie 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwsza polska spółka branży „growej”. Od tego czasu sprzedała swoje gry o wartości ponad pół miliarda złotych. Firma sprzedaje swoje gry na pięciu kontynentach w ponad 70 krajach. Najbardziej znane produkcje CI Games to gry z serii Sniper Ghost Warrior oraz Lords of the Fallen.