Skip to main content
AktualnościUnited Label

Zobacz brutalną rozgrywkę w najnowszym zwiastunie Tails of Iron – przygoda RPG typu soulslike

By 11 sierpnia 20217 października, 2021No Comments

Twórcy nadchodzącej przygody RPG Tails of Iron właśnie zaprezentowali nowy, wyjątkowy zwiastun ukazujący rozgrywkę. Wreszcie można przekonać się, jak wyglądają brutalne, souls-like’owe starcia, które czekają na potencjalnych wybawicieli szczurzego królestwa… W najnowszym materiale przedstawiono szereg umiejętności, które będą do dyspozycji gracza  m.in.  uniki, odbijanie ciosów, śmiertelne ataki z daleka, a także niezwykle satysfakcjonujące i brutalne egzekucje. 

Gracze wkrótce będą mogli wziąć udział w krwawym konflikcie między spadkobiercą szczurzego tronu a Klanem Żaby – Tails of Iron ukaże się bowiem już 17 września 2021 na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

https://www.youtube.com/watch?v=9HyJkxDHfR4

Tails of Iron, wydawane przez United Label dzieło niezależnego deweloperskiego studia – Odd Bug Studio, wciągnie graczy w usłaną niebezpieczeństwami przygodę w ekscytującym, ręcznie rysowanym świecie, który jest czarujący tylko na pozór . Po inwazji morderczego Klanu Żaby, Redgi, spadkobierca Szczurzego Tronu musi zebrać ekipę nieustraszonych towarzyszy, aby ocalić podupadające królestwo. O tym intrygująco zarysowanym konflikcie opowiada legendarny Doug Cockle (znany z roli Geralta z angielskiej wersji serii gier Wiedźmin), który użyczył głosu jako narrator.

Zwiastun przedstawia również czyhające na graczy brutalne walki o przetrwanie z bossami, w postaci przerośniętych generałów z żabiego klanu. Począwszy od Lans Alota – mistrza walki kopią i na gustującym w szczurzym mięsie Bloki Magu skończywszy. Każdy z tych zimnokrwistych płazów stanowi osobne wyzwanie samo w sobie. Aby wyjść z pojedynków zwycięsko, gracze będą musieli obserwować ruchy przeciwników i dostosować do nich swoją taktykę.

A picture containing text, light, lit, dark

Description automatically generated

Główne cechy gry:

 • Brutalna walka, inspirowana gatunkiem souls-like – wraz z unikami,  odbijaniem ciosów i morderczymi egzekucjami
 • Rozległy i zdradziecki teren Królestwa, które składa się z sześciu różnorodnych biomów – a każdy z nich przepełniony jest ukrytymi ścieżkami i sekretami
 • Intrygująca historia opowiedziana głębokim, szorstkim głosem legendarnego Douga Cockle’a
 • Szeroki wybór oręża i pancerzy, a także różnorakie style ataków, które można dopasować pod swoje preferencje
 • Spory wybór zadań pobocznych, w których gracze mogą zarobić dodatkowe złoto
 • Ukryte przepisy, z których można stworzyć nowe i potężne bronie
 • Brutalne walki z bossami – zabójczymi przerośniętymi generałami Klanu Żaby
 • Prześliczny styl wizualny z ręcznie rysowaną grafiką 2D

Fizyczne kopie gry Tails of Iron są dostępne w przedsprzedaży w wybranych sklepach. Zawierają one zestaw DLC Crimson Knight, w którego skład wchodzą:

 • Trzy skórki zbroi
 • Trzy skórki hełmów
 • Trzy skórki broni
 • Trzy skórki tarcz

Tails of Iron ukaże się na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 17 września 2021. Grę można dodać do wishlisty lub złożyć zamówienie przedsprzedażowe tutaj: https://www.unitedlabelgames.com/tails-of-iron/

Pełny presskit dostępny jest tutaj.

A picture containing text, altar, crowd

Description automatically generated

O United Label

United Label to założone w 2018 roku wydawnictwo specjalizujące się w ambitnych i pieczołowicie tworzonych grach. Pierwszy tytuł United Label, Röki, spotkał się z uznaniem krytyków po premierze w 2020 roku i otrzymał nominację do tytułu najlepszego debiutu w kategorii gier niezależnych na festiwalu The Game Awards i ceremonii wręczenia nagród BAFTA. Latem 2021 roku ukazało się Eldest Souls, gra z gatunku boss-rush z pixel-artową grafiką. Dzięki swojemu wymagającemu, ale sprawiedliwemu systemowi walki a’la soulslike gra stała się hitem wśród streamerów na całym świecie. Wkrótce  wydamy Tails of Iron, fantastyczny tytuł łączący elementy RPG, akcji oraz hack-n-slash. Naszym celem jest współpraca z doświadczonymi zespołami oraz pełnymi pasji początkującymi firmami i zaoferowanie im struktury wydawniczej prowadzącej do sukcesu.  Więcej informacji na temat  United Label, można znaleźć na stronie www.unitedlabelgames.com.

O Odd Bug Studio

Odd Bug Studio z siedzibą w Manchesterze w Wielkiej Brytanii to twórcy oryginalnej i ambitnej gry The Lost Bear, dwuwymiarowej platformówki wykorzystującej technologię VR. Trzymając się swojego wyjątkowego stylu graficznego zespół z Odd Bug Studio pracuje obecnie nad Tails of Iron, przygodą z gatunku RPG.