Skip to main content
AktualnościUnited Label

Wielokrotnie nagradzana mroczna baśń Röki zadebiutuje na PS5 i XBOX SERIES X|S 28 października

By 7 października 2021No Comments

Nominowana do nagród The Game Awards i BAFTA gra przygodowa Röki, autorstwa niezależnego studia Polygon Treehouse, zadebiutuje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w czwartek 28 października 2021 r. Posiadacze konsol PlayStation i Xbox będą wreszcie mogli uświadczyć zapierających dech w piersiach lokacji w 4K i 60 FPS oraz odkryć pradawne sekrety w mrocznej acz poruszającej opowieści.

Stworzona przez studio Polygon Treehouse i wydana przez United Label gra Röki opowiada historię Tove, śmiałej dziewczyny, która wyrusza w podróż po enigmatycznej i zapomnianej krainie, starając się ocalić zaginioną rodzinę ze szponów mitycznych stworów. Inspirowany skandynawskim folklorem tytuł wyróżnia się dużą dbałością o detale, angażującymi zagadkami, które  łączą się ze sobą oraz sporą dozą interakcji z dynamicznie zmieniającym się otoczeniem. Gracze zanurzą się w opowieść, która epatuje tematyką miłości, izolacji i przezwyciężania pustki po stracie.

Röki to gra przygodowa dla każdego – rozgrywka pozbawiona jest brutalności, sterowanie przystępne, a fabuła traktuje o uniwersalnych motywach. Unikatowość tytułu polega na stawianiu wyzwań, ale zarazem wyciąganiu ręki, gdy graczom potrzebna jest pomoc. W najnowszym zwiastunie Röki na pierwszy plan wychodzą olśniewająca grafika i nietuzinkowa rozgrywka, która czeka na konsolowych graczy pod koniec października w tej śmiałej i nowoczesnej wariacji na temat gier przygodowych.

Główne cechy gry:

  • Doświadcz niesamowitej historii na konsolach nowej generacji z niespotykaną wcześniej jakością obrazu 4K i w 60 FPS 
  • Wyrusz z Tove w fantastyczną podróż, aby ocalić jej rodzinę. Zagłęb się w dawno zapomniany świat skandynawskiego folkloru, przepełniony osobliwymi miejscami i jeszcze dziwniejszymi stworzeniami. 
  • Przeżyj historię w interaktywnej baśni rozwiązując zagadki dotyczące starożytnego świata i udaj się w głąb skutej lodem krainy, aby odkryć o niej prawdę. 
  • Zanurz się w zadziwiającym nordyckim świecie pełnym tajemnic i potworów, zaakcentowanym przez unikatową oprawę graficzną, która tchnęła życie w baśniową opowieść. 
  • Wytęż umysł, nie muskuły – rozgryź tajemnice skryte w leśnych ostępach. 
  • Odkryj smutną historię o tragicznej stracie, gdy będziesz kroczyć na ścieżce ku odkupieniu.

Röki jest obecnie dostępny na PC (Steam) oraz Nintendo Switch, a 28 października 2021 r. ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Series X w cenie 19,99 EUR. 

Pełny presskit można pobrać tutaj

O United Label
United Label to założone w 2018 roku wydawnictwo specjalizujące się w ambitnych i pieczołowicie tworzonych grach. Pierwszy tytuł United Label, Röki, spotkał się z uznaniem krytyków po premierze pod koniec 2020 roku i otrzymał nominację do tytułu najlepszego debiutu w kategorii gier niezależnych na festiwalu The Game Awards i ceremonii wręczenia nagród BAFTA. Latem 2021 roku ukazała się Eldest Souls, gra z gatunku boss-rush z pixel-artową grafiką. Dzięki swojemu wymagającemu, ale sprawiedliwemu systemowi walki a’la soulslike gra stała się z miejsca hitem wśród streamerów na całym świecie. We wrześniu br. zostało wydane Tails of Iron, fantastyczny tytuł łączący elementy RPG, akcji oraz hack-n-slash. Naszym celem jest współpraca z doświadczonymi zespołami oraz pełnymi pasji początkującymi firmami i zaoferowanie im struktury wydawniczej prowadzącej do sukcesu. By dowiedzieć się więcej o United Label, zajrzyj na stronę www.unitedlabelgames.com.

O Polygon Treehouse
Polygon Treehouse z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii to nowe, niezależne studio z ambicjami, by tworzyć wielkie rzeczy w świecie gier wideo opartych na narracji. Studio, utworzone wspólnie przez dwóch byłych dyrektorów artystycznych PlayStation i Guerrilla Games, Toma Jonesa i Aleksa Kanaris-Sotiriou, tworzy nowe przygody, by nakarmić Twoją duszę: https://www.polygon-treehouse.com