Skip to main content
AktualnościUnited Label

Tails of Iron – poznaj datę premiery oraz widowiskowy gameplay w nowym zwiastunie

By 7 lipca 2021No Comments

Niezależne wydawnictwo United Label zaprezentowało nowy zwiastun przygodowej gry RPG – Tails of Iron. Film ukazuje przepiękne lokacje oraz zaciekłe starcia, które czekają na graczy. Głosu do narracji użyczył kultowy Doug Cockle (znany m.in. z roli Geralta z Rivii w grach z serii Wiedźmin). Zwiastun zaznajamia graczy z uroczym i równocześnie mrocznym światem przeraźliwych rzegotów, ponurych bagien i zabójczych broni.
W nowym zwiastunie United Label ogłosiło również datę premiery gry. Fani gatunku nie będą musieli długo czekać, by przeżyć piękną, ręcznie malowaną przygodę Redgiego. Tails of Iron pojawi się na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC już 17 września 2021 r.

W zwiastunie zatytułowanym “Welcome to the Kingdom”, niski tembr głosu Douga Cockle’a prowadzi przez wachlarz lokacji i opowiada o kilku bezlitosnych przeciwnikach z żabiego klanu Greenwarta. Gracze mogą też po raz pierwszy zobaczyć, inspirowany grami z gatunku souls-like, brutalny i surowy system walki w Tails of Iron. 

W grze, stworzonej przez niezależnych deweloperów z Odd Bug Studio i wydanej przez United Label, gracze poznają niezwykłą przygodę Redgiego, dziedzica Szczurzego Tronu. Po inwazji zaciekłych żab, bohater musi zawalczyć o odzyskanie królestwa. Ujmujący towarzysze, złożony system walki i personalizowane wyposażenie uzupełniają porywającą opowieść o podróży przez wciągający, ręcznie malowany dwuwymiarowy świat.

Główne cechy gry:

 • Brutalna walka, inspirowana grami z gatunku souls-like – do dyspozycji gracza są uniki, odbicia ciosów oraz zabójcze egzekucje!
 • Rozległe i zdradzieckie Królestwo, składające się z sześciu biomów – z których każdy skrywa ukryte ścieżki i tajemnice
 • Wciągająca historia, opowiedziana głębokim głosem legendarnego Douga Cockle’a
 • Możliwość personalizacji stylu walki poprzez szeroki wybór unikatowych broni i pancerzy
 • Olbrzymia liczba zadań pobocznych, dających dodatkowe źródło dochodu Ukryte schematy, które pozwalają stworzyć nowe, potężne bronie
 • Okrutne walki z bossami – przerośniętymi generałami żabiego klanu
 • Wykonana z rzemieślniczą precyzją, przepiękna, ręcznie malowana, dwuwymiarowa grafika

Tails of Iron trafi na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC 17 września 2021 r. Już teraz można złożyć zamówienie w przedsprzedaży (w wybranych sklepach) na fizyczną wersję gry, która zawiera DLC Crimson Knight, w skład którego wchodzą:

 • 3 skórki zbroi
 • 3 skórki hełmów
 • 3 skórki broni
 • 3 skórki tarcz

Zamówienia przedpremierowe dostepne są tutaj: https://bit.ly/tails-of-iron.

O United Label:

United Label to założone w 2018 roku wydawnictwo specjalizujące się w ambitnych i pieczołowicie tworzonych grach. Pierwszy tytuł United Label, Röki, spotkał się z uznaniem krytyków po premierze pod koniec 2020 roku i otrzymał nominację do tytułu najlepszego debiutu w kategorii gier niezależnych na festiwalu The Game Awards i uroczystości przyznawania nagród BAFTA. W tym roku ukaże się Eldest Souls, gra z gatunku boss-rush z pixel-artową grafiką oraz Tails of Iron, tytuł łączący elementy RPG, akcji oraz hack-n-slash. Naszym celem jest współpraca z doświadczonymi zespołami oraz pełnymi pasji początkującymi firmami i zaoferowanie im struktury wydawniczej prowadzącej do sukcesu. By dowiedzieć się więcej o United Label Games, zajrzyj na stronę www.unitedlabelgames.com.

O Odd Bug Studio:

Odd Bug Studio z siedzibą w Manchesterze w Wielkiej Brytanii to twórcy oryginalnej i ambitnej gry The Lost Bear, dwuwymiarowej platformówki wykorzystującej technologię VR. Trzymając się swojego wyjątkowego stylu graficznego zespół z Odd Bug Studio pracuje obecnie nad Tails of Iron, przygodą z gatunku RPG.