Skip to main content
Sniper Ghost Warrior 3

Mikołaj Stroiński skomponuje muzykę do Snipera 3

By 23 listopada 2015No Comments

Mikołaj Stroiński, czołowy polski kompozytor, będzie autorem muzyki do gry Sniper Ghost Warrior 3. Twórca, który właśnie otrzymał trzy nominacje do prestiżowych Hollywood Music in Media Awards, podpisał umowę z CI Games.

„Sniper 3 to absolutnie topowa produkcja z najwyższej półki. Również za jej oprawę muzyczną muszą odpowiadać najlepsi, dlatego bardzo się cieszę, że do zespołu dołącza Mikołaj Stroiński” – powiedział prezes CI Games, Marek Tymiński.

Stroiński zdobył już bardzo mocną pozycję w amerykańskiej branży rozrywkowej. Dzięki pracy dla największych amerykańskich stacji telewizyjnych mógł stworzyć własne studio, ogromne uznanie zdobył również w branży growej. Jest współtwórcą oprawy muzycznej m.in. do gier Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz The Vanishing of Ethan Carter. Właśnie te projekty przyniosły mu niedawno trzy nominacje do prestiżowych nagród Hollywood Music in Media Awards (zwycięzcy kategorii filmowych tej nagrody to tradycyjnie faworyci do Złotych Globów i Oskarów).
Polski kompozytor zdobył dwie nominacje w kategorii dla najlepszej ścieżki dźwiękowej do gry wideo (jedną wspólnie z Marcinem Przybyłowiczem) oraz za piosenkę „Valley of The Blinding Mist”, którą na potrzeby The Vanishing of Ethan Carter zaśpiewała Kyler England.

„Jest mi niezmiernie miło, że stałem się częścią projektu Sniper Ghost Warrior 3” – skomentował Mikołaj Stroiński. „Bardzo cieszę się na mojego pierwszego FPS-a w karierze, do tego z tak dobrą i wielowarstwową historią, w ktorej wojna ukazana jest w niejednoznaczny sposób – znajdzie to swoje odzwierciedlenie w narracji muzycznej.”
Do tej pory na całym świecie sprzedano łącznie ponad 5,6 mln gier z serii Sniper Ghost Warrior. Najnowsza odsłona serii będzie najbardziej ambitnym podejściem do snajperskiej tematyki w historii CI Games. Akcja będzie się toczyć w otwartym, zróżnicowanym świecie, w którym na graczy czekać będzie wiele wyzwań i decyzji. Gra była już prezentowana na największych targach branżowych (E3, gamescom) oraz pokazach prasowych, gdzie zdobyła świetne opinie.