Skip to main content
AktualnościUnited Label

Już dzisiaj, tuż przed Halloween, mroczna przygodówka i laureatka wielu nagród – Röki, debiutuje na PS5 i Xbox Series X|S

By 28 października 2021No Comments

Wydawca United Label z przyjemnością ogłasza wydanie gry Röki na PlayStation 5 i Xbox Series X|S na chwilę przed Halloween. Po raz pierwszy w 4K i 60 FPS konsolowi gracze będą mogli eksplorować przepiękne ośnieżone tereny i stawić czoła upiornym lecz uroczym stworom, doświadczając tej tragicznej i zarazem poruszającej historii.

Inspirowana skandynawskim folklorem gra Röki to przejmująca opowieść o miłości, stracie i przygodzie. Gracze wcielą się w dzielną Tove, która zawędrowała do dawno zapomnianego świata zamieszkiwanego przez przedziwne, mityczne stworzenia, w nadziei na uratowanie rodziny. W trakcie swojej przygody, napotka ona na przeplatające się ze sobą zagadki w zapierających dech w piersiach interaktywnych krainach, a jej drogi zetkną się z tajemniczymi kolosami.

Zapraszamy do obejrzenia premierowego zwiastuna

Jako nowoczesna i czarująca wariacja na temat gatunku gier przygodowych, Röki może poszczycić się całkowitym brakiem przemocy, przystępnym sterowaniem oraz uniwersalną tematyką. Z tego powodu tytuł został nominowany zarówno do nagród The Game Awards 2020 oraz BAFTA 2021 w kategorii “najlepszej debiutanckiej gry indie”.

Röki – główne cechy wersji na PS5 i Xbox Series X|S: 

  • Doświadcz niesamowitej historii na konsolach nowej generacji z niespotykaną wcześniej jakością obrazu 4K i w 60 FPS
  • Wyrusz z Tove w fantastyczną podróż, aby ocalić jej rodzinę. Zagłęb się w dawno zapomniany świat skandynawskiego folkloru, przepełniony osobliwymi miejscami i jeszcze dziwniejszymi stworzeniami.
  • Przeżyj historię w interaktywnej baśni rozwiązując zagadki dotyczące starożytnego świata i udaj się w głąb skutej lodem krainy, aby odkryć o niej prawdę.
  • Zanurz się w zadziwiającym nordyckim świecie pełnym tajemnic i potworów, zaakcentowanym przez unikatową oprawę graficzną.
  • Wytęż umysł, nie muskuły – rozgryź tajemnice skryte w leśnych ostępach.
  • Odkryj smutną opowieść o tragicznej stracie, gdy będziesz kroczyć na ścieżce ku odkupieniu.

Gra Röki jest już dostępna na PlayStation 5 i Xbox Series X w cenie 19,99 EUR. Można ją także nabyć na PC (Steam) oraz Nintendo Switch.

O United Label

United Label to założone w 2018 roku wydawnictwo specjalizujące się w ambitnych i pieczołowicie tworzonych grach. Pierwszy tytuł United Label, Röki, spotkał się z uznaniem krytyków po premierze pod koniec 2020 roku i otrzymał nominację do tytułu najlepszego debiutu w kategorii gier niezależnych na festiwalu The Game Awards i ceremonii wręczenia nagród BAFTA. Latem 2021 roku ukazała się Eldest Souls, gra z gatunku boss-rush z pixel-artową grafiką. Dzięki swojemu wymagającemu, ale sprawiedliwemu systemowi walki a’la soulslike gra stała się z miejsca hitem wśród streamerów na całym świecie. We wrześniu br. zostało wydane Tails of Iron, fantastyczny tytuł łączący elementy RPG, akcji oraz hack-n-slash. Naszym celem jest współpraca z doświadczonymi zespołami oraz pełnymi pasji początkującymi firmami i zaoferowanie im struktury wydawniczej prowadzącej do sukcesu. By dowiedzieć się więcej o United Label, zajrzyj na stronę www.unitedlabelgames.com.

O Polygon Treehouse

Polygon Treehouse z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii to nowe, niezależne studio z ambicjami, by tworzyć wielkie rzeczy w świecie gier wideo opartych na narracji. Studio, utworzone wspólnie przez dwóch byłych dyrektorów artystycznych PlayStation i Guerrilla Games, Toma Jonesa i Aleksa Kanaris-Sotiriou, tworzy nowe przygody, by nakarmić Twoją duszę: https://www.polygon-treehouse.com