Skip to main content
AktualnościUnited Label

Epicka przygoda RPG, Tails of Iron, debiutuje dziś na wszystkich platformach

By 17 września 20217 października, 2021No Comments

Brutalne starcia w ogromnym, eksplorowalnym świecie będącym areną konfliktu między żabowatymi a szczurami czekają na graczy na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch i PC

Niezwykle wyczekiwana gra action-adventure RPG, Tails of Iron, jest już oficjalnie dostępna na platformy PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC. Gracze wreszcie będą mogli przemierzać ręcznie rysowane krainy – które wydają się urocze jedynie na pozór – i zmierzyć się z przerośniętymi generałami Klanu Żaby, biorąc udział w bezpardonowych walkach gryzoni z płazami. A wszystko to w akompaniamencie narracji głosu ikony świata gier, Douga Cockle’a (Geralt z Rivii z serii Wiedźmin w wersji angielskiej).
Konsole nowej generacji, poza natywnym 4K i 60 FPS, będą mogły liczyć na specjalne usprawnienia, w tym obsługę adaptacyjnych spustów DualSense na PS5, które pozwolą odczuć dodatkowy opór przy blokowaniu, odbijaniu ciosów lub ładowaniu specjalnych ataków broni.
Wydane przez United Label Tails of Iron to dzieło niezależnego deweloperskiego studia – Odd Bug Studio. Gra opowiada historię spadkobiercy Szczurzego Tronu, Redgiego i jego przepełnionej niebezpieczeństwami wyprawy, w której stara się odbić swoje królestwo z rąk bezlitosnego Klanu Żaby.

Krainy królestwa zalały zastępy wrogów dużych i małych, począwszy od nieumarłych żab po gargantuicznych rozmiarów robale. Gracze będą musieli opanować do perfekcji cały szereg morderczych umiejętności. Brutalne egzekucje, ataki z dystansu i odbijanie ciosów z kontrami – dzięki nim, Redgi wyjdzie po konfrontacjach z tarczą, a nie na niej. Każdy z bossów, a jest ich bez liku, jest na swój sposób unikatowy i stwarza osobny rodzaj wyzwania. W sukurs naszemu bohaterowi może przyjść wtedy szeroki wybór broni i wyposażenia, odznaczającej się odmiennymi właściwościami. Ciężka zbroja zapewnia znacznie lepszą ochronę, ale czy aby na pewno chcesz turlać się niczym żółw? Topory z kolei są potężnymi broniami, ale jeśli chcesz sięgać wroga z daleka, lepszym wyborem może okazać się włócznia, którą zadasz grad szybkich ciosów z dystansu.

Postaci, które znajdziemy w Tails of Iron odzwierciedlają różnorodną osobowość i wygląd szczurów należących do głównego animatora i artysty wizualnego Daniela Robinsona, choć niestety wszystkie gryzoniowate “muzy” zmarły w trakcie tworzenia gry. – Podczas tworzenia gry zawsze mogłem liczyć na ich obecność i wsparcie. Podtrzymywały mnie na duchu i dzięki nim byłem w stanie wykrzesać dodatkowe pokłady kreatywności – powiedział Robinson.

– Redgi jest protagonistą ponieważ jego odpowiednik z prawdziwego życia okazał się najbardziej lojalnym i odważnym szczurem ze swojej bandy. Inne szczurze postaci są wzorowane na jego braciach (których widać na załączonym rysunku) – wyjaśnił twórca. Robinson ma nadzieję, że jego gra zmieni sposób postrzegania szczurów. – Tak naprawdę chciałem zrobić grę o szczurach, bo cieszą się wyjątkową złą sławą, zarówno w opinii publicznej, jak i w mediach, a tak naprawdę są jednymi z najbardziej miziastych i czułych stworzeń – dodał.

 

Główne cechy gry:

  • Brutalna walka wraz z unikami,  odbijaniem ciosów i morderczymi egzekucjami
  • Rozległy i zdradziecki teren Królestwa, które składa się z sześciu różnorodnych biomów – a każdy z nich skrywa odrębne sekrety i ukryte ścieżki
  • Intrygująca historia opowiedziana głębokim, szorstkim głosem legendarnego Douga Cockle’a
  • Różnorakie style ataków, które można dopasować pod swoje preferencje, a także duży wybór broni i pancerzy
  • Spory wybór zadań pobocznych, w których gracze mogą zarobić dodatkowe złoto
  • Ukryte przepisy, na podstawie których można stworzyć nowe, potężne bronie
  • Brutalne walki z bossami w postaci przerośniętych generałów Klanu Żaby
  • Prześliczna szata graficzna, wyróżniająca się ręcznie rysowaną grafiką 2D

Tails of Iron jest dostępne już dzisiaj w wersji cyfrowej na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC w regularnej cenie 99,99 zł i 104 zł (w zależności od platformy). Gracze mogą zakupić także pudełkową kopię gry w edycji Crimson Knight. Zawiera ona 12 dodatkowych skórek postaci, nawiązujących do szlachetnego rodu szczurzych wojowników. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat Tails of Iron, odwiedź https://www.unitedlabelgames.com/tails-of-iron/, oficjalną stronę na Facebooku oraz profil gry na Twitterze.