Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

CI Games robi duży krok w kierunku notowania na londyńskiej giełdzie nawiązując współpracę z wiodącym bankiem inwestycyjnym i powołując doświadczonego CFO

By 2 marca 2022No Comments

CI Games oficjalnie podpisało umowę z wiodącym bankiem inwestycyjnym Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG London Branch (Berenberg), który został doradcą finansowym spółki, w związku z potencjalnym wprowadzeniem akcji do obrotu na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ponadto, David Broderick został mianowany CFO i Wiceprezesem Zarządu CI Games. David posiada bogate doświadczenie na rynkach kapitałowych – wcześniej przez ponad trzy lata – pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Grupy w notowanej na AIM spółce Keywords Studios Plc, gdzie odpowiadał za finanse oraz fuzje i przejęcia (M&A). Przez ponad osiem lat pełnił funkcję Dyrektora ds. Relacji Inwestorskich w największych low-costowych liniach lotniczych w Europie, Ryanair Holdings plc.

– Nawiązanie współpracy z wiodącym międzynarodowym bankiem inwestycyjnym Berenberg oraz powołanie do Zarządu Davida Brodericka – doświadczonego CFO – stanowi dla CI Games znaczący krok w kierunku dalszego rozwoju grupy oraz osiągnięcia fair value w wycenie rynkowej Spółki – mówi Marek Tymiński, CEO i Prezes Zarządu CI Games.

Założone w 2002 roku CI Games, w ciągu ostatnich kilku lat, znacząco rozwinęło swoją działalność. Firma przez ostatnie dwa lata powiększyła swój zespół do ponad 160 specjalistów. Spółka kierowana jest przez globalną kadrę zarządzającą. CI Games posiada studia developerskie w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Bukareszcie, natomiast marketing, sprzedaż i działalność wydawnicza są zarządzane z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Spółka realizuje obecnie trzy duże projekty wieloplatformowe, w tym Lords of the Fallen 2 i Sniper Ghost Warrior Next (tytuł roboczy), obie przeznaczone na konsole najnowszej generacji i komputery PC. CI Games jest notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Mamy za sobą bardzo udano rok. Cieszę się z postępu prac nad obecnymi grami, które stopniowo zaczniemy promować. Naszym największym projektem jest Lords of the Fallen 2, którego kampania marketingowa wystartuje w drugim kwartale br. – potwierdza Tymiński.