Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

CI Games publikuje wyniki sprzedaży serii Sniper Ghost Warrior!

By 11 stycznia 202127 maja, 2021No Comments

Sprzedaż najpopularniejszej serii CI Games – Sniper Ghost Warrior – przekroczyła 11 mln sztuk, z czego nakład SGW 3 wyniósł ponad 2 mln , a sprzedaż najnowszej części przekroczyła właśnie 1 mln egzemplarzy. Studio CI Games w Warszawie kończy prace nad grą Sniper Ghost Warrior Contracts 2, a powstałe w 2020 roku wewnętrzne studio spółki – Hexworks, które skupia się na grach RPG akcji osadzonych w świecie fantasy, tworzy Lords of The Fallen 2. To obecnie największy projekt CI Games pod względem potencjału i budżetu. Gra będzie sprzedawana w pełnej cenie. Poprzednia część przyniosła spółce ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i ok. 50 mln zł zysku. Łącznie, sprzedano 3 mln kopii Lord of The Fallen. Biorąc pod uwagę sprzedaż oraz ściągnięcia w ramach subskrypcji PlayStation i Xbox w grę zagrało ok. 10 mln osób.

– Cieszę się z przekroczenia progu 11 mln egzemplarzy gier z serii Sniper Ghost Warrior. Dużo nauczyło nas doświadczenie z SGW3 i myślę, że przy wydaniu SGW Contracts, jasno pokazaliśmy że odrobiliśmy lekcję. Sprzedaż przekroczyła właśnie 1 milion egzemplarzy i nastąpiło to szybciej niż zakładaliśmy jeszcze w pierwszym półroczu 2020. – informuje Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

CI Games jednocześnie pracuje nad Lords of the Fallen 2, który stanowi kontynuację popularnej serii. Gra tworzona jest głównie z myślą o konsolach nowej generacji oraz platformie PC. Za jej produkcję odpowiedzialne jest wewnętrzne studio CI Games – Hexworks, gdzie dwa kluczowe zespoły pracują w Barcelonie oraz Bukareszcie. Studio tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży gier.

– Lords of the Fallen 2 to obecnie nasz największy projekt w całej grupie CI Games. Jeśli chodzi o skalę, tworzymy grę, która jest większa od poprzedniej części. Kontynuacja tytułu przeniesie serię RPG na grunt dark fantasy oraz będzie zawierać wymagający system walki, który zostanie istotnie zmodyfikowany w stosunku do Lords of The Fallen. Przed nami jeszcze sporo pracy, chcemy dopracować sequel LotF, dlatego premierę planujemy w 2022 roku. – dodaje prezes CI Games.

Intencją spółki jest aby Lords of the Fallen 2 znacząco zwiększyła popularność całej serii, której pierwsza część sprzedała się w liczbie ponad 3 mln sztuk. Biorąc pod uwagę sprzedaż oraz ściągnięcia w ramach subskrypcji PS i Xbox, w grę zagrało ok. 10 mln osób. – Nie chcemy używać sztucznego nazewnictwa typu AAA przy LotF2 szczególnie, że ostatnio w żargonie pojawił się termin AAAA. Studio Hexworks robi grę, która z racji na skalę oraz jej oczekiwaną jakość będzie pozycjonowana jako full price i będzie konkurować z innymi grami w pełnej cenie. – informuje Marek Tymiński.

Celem CI Games jest powrót do ligi producentów gier w strefie full price oraz działalność wydawnicza i produkcyjna na rynku gier w średniej cenie.

– Nasza strategia zmieniła się istotnie w stosunku do publikowanej na lata 2017-2019. Lords of the Fallen 2 jest projektem w pełnej cenie, natomiast najnowszy SGW Contracts 2 pozostanie w segmencie mid-price. Nad tymi projektami pracują dwa całkowicie oddzielne zespoły oraz wielu zewnętrznych partnerów produkcyjnych z całego świata. – mówi Marek Tymiński.

Obecnie zespoły produkcyjne Spółki liczą ponad 80 osób. W planach CI Games jest dynamiczny wzrost zatrudnienia.

We wrześniu br. Spółka skutecznie przeprowadziła emisję akcji, z której pozyskała ponad 25 mln zł. Obecnie nie ma żadnych istotnych zobowiązań z tytułu kredytów. Środki, które CI Games pozyskuje ze sprzedaży nowych gier oraz katalogu wydawniczego, zostaną przeznaczone na realizację strategii spółki.