Skip to main content
Bez kategorii

CI Games ogłasza wyniki finansowe za 2014 rok

By 24 marca 201528 maja, 2021No Comments

W 2014 r. CI Games osiągnęła zysk netto w wysokości 2 mln zł

CI Games zwiększyła sprzedaż na najważniejszym z globalnych rynków – amerykańskim – w 2014 r. przypadło na niego 44,5 proc. sprzedaży (41,9 proc. w 2013 r.)

W 2014 roku zwiększył się udział sprzedaży cyfrowej – stanowił 24% w przychodach spółki (11% w 2013 r.)

CI Games, jeden z liderów polskiej branży elektronicznej rozrywki oraz producent gier Lords of the Fallen i serii Sniper: Ghost Warrior, ogłosił dziś wyniki finansowe spółki osiągnięte w 2014 r. W ubiegłym roku spółka zwiększyła swoje przychody oraz umocniła pozycję w Stanach Zjednoczonych, najważniejszym globalnym rynku gier wideo.

W 2014 r. przychody CI Games ze sprzedaży wyniosły 109 mln zł (107,3 mln zł rok wcześniej). Zysk netto zmniejszył się w ujęciu rocznym z 29,7 mln zł do 2 mln zł. „To bardzo dobra informacja, jeśli wziąć pod uwagę nakłady poniesione na produkcję Lords of the Fallen i, niestety, komercyjną porażkę gry Enemy Front. Dodatni wynik finansowy został wypracowany w czwartym kwartale, właśnie dzięki Lords of the Fallen” – mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Kolejnym osiągnięciem spółki w ubiegłym roku było umocnienie pozycji w USA. To najważniejszy rynek gier wideo na świecie, powodzenie na którym jest zwykle zapowiedzią sukcesu gry na innych ważnych rynkach, m.in. w Europie. Na rynek amerykański w 2014 r. przypadła niemal połowa sprzedaży CI Games – 44,5 proc., czyli 48,5 mln zł. Rok wcześniej było to 41,9 proc. (45 mln zł.)

– Ubiegły rok był dla CI Games wyjątkowo ważny. Mimo dużej liczby premier na rynku w czwartym kwartale roku udowodniliśmy, że potrafimy odnieść sukces komercyjny w oparciu o produkt klasy „AAA”, który zebrał wysokie noty wśród graczy i krytyków po obu stronach Atlantyku. Na najważniejszych rynkach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Lords of the Fallen był pierwszą naszą grą, która ukazała się w pełnej cenie detalicznej” – powiedział Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Przez cały 2014 r. CI Games pracowało także nad przygotowanie planów pracy nad kolejnymi wysokobudżetowymi produkcjami z klasy „AAA”, które zagwarantują stabilny zysk w kolejnych latach.
„Sukces finansowy serii Sniper: Ghost Warrior i bardzo dobre przyjęcie Lords of the Fallen przekonały nas, aby skupić się na kontynuacji tych dwóch tytułów. Inwestując w sprawdzone i dochodowe marki chcemy zwiększy stabilność spółki oraz umożliwić budowę jeszcze większej wartości dla naszych akcjonariuszy” – dodał Marek Tymiński. Według prezesa CI Games osiągnięciu jeszcze lepszych wyników finansowych przez spółkę będzie sprzyjała rosnąca popularność wysokomarżowej cyfrowej dystrybucji gier. W 2014 roku udział sprzedaży cyfrowej wzrósł do 24% w przychodach (11% w 2013 roku), a wartość sprzedanych w ten sposób produktów zwiększyła się aż o 223%.

Dodatkowo, CI Games planuje przeznaczyć znaczące środki na inwestycje w gry przeznaczone na smartfony i tablety. Rok 2015, czyli ostatni bez dużej i kosztownej premiery, to idealny moment, by rozbudować obecność CI Games w obiecującym sektorze gier mobilnych. Jeszcze w grudniu 2014 r. spółka ogłosiła nową strategię, zakładającą m.in. rozpoczęcie produkcji gier na platformy mobilne iOS i Android. Dlatego jeszcze w 2015 r. na rynek trafi mobilna wersja Lords of the Fallen, przygotowana w modelu „free to play”.

„Jestem bardzo mocno przekonany o dalszym dynamicznym rozwoju CI Games. Wiele wskazuje na to, że nadchodzą najlepsze historycznie lata dla naszej spółki. Przed nami premiera trzeciej części Snipera, czyli najbardziej kasowej do tej pory serii oraz prace nad drugą częścią Lords of the Fallen, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy i rynek. To dwie mocne marki z ogromnym potencjałem” – dodał Marek Tymiński.