Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

CI Games ogłasza utworzenie United Label – nowej platformy wydawniczej

By 21 stycznia 201927 maja, 2021No Comments

CI Games ogłasza utworzenie United Label – nowej platformy wydawniczej

Spółka podpisała umowy na wydanie czterech gier pod nową marką

CI Games, deweloper i wydawca znanych gier: Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen ogłasza utworzenie United Label, własnej platformy wydawniczej przeznaczonej dla niezależnych deweloperów. W ostatnich tygodniach Grupa podpisała umowy licencji wyłącznej na terytorium całego świata, ze studiami deweloperskimi z Wielkiej Brytanii i Francji na wydania czterech gier.

Spółka CI Games, założona w 2002 r., stała się dobrze znanym niezależnym graczem na rynku gier wideo, działającym w skali globalnej i posiadającym w swoim portfelu kluczowe serie wydawnicze. CI Games sprzedała ponad 7 mln kopii gier z serii Sniper Ghost Warrior i 2 mln egzemplarzy gry Lords of the Fallen.

Dajemy utalentowanym deweloperom możliwość wykorzystania naszego doświadczenia i potencjału wydawniczego. Rozpoczęliśmy ten proces wykorzystując własny IP (własność intelektualną), przekazując całość projektu Lords of the Fallen 2 spółce Defiant. Teraz z przyjemnością uruchamiamy United Label i ogłaszamy plany publikacji czterech bardzo obiecujących gier: Röki autorstwa Polygon Treehouse, Eldest Souls produkcji Fallen Flag Studios, Tails of Iron firmy Odd Bug Studios i Horae wyprodukowaną przez Lunaris Iris. United Label będzie kontynuować ekspansję przyciągając do siebie kreatywne talenty, oferując deweloperom platformę, która przyniesie im sukces i budując z nimi długoterminowe relacje. – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Spółka Polygon Treehouse, utworzona przez dwóch byłych dyrektorów artystycznych Guerrilla Games, wnosi nowe podejście do gier przygodowych typu point & click grą Röki. – Stworzyliśmy mroczną, współczesną bajkę z rozbudowaną narracją i serią zagadek. – mówią Tom Jones i Alex Kanaris-Sotiriou, współzałożyciele Polygon Treehouse. – Współpraca z United Label daje nam szansę by stać się częścią kreatywnego, poświęconego pracy zespołu. – dodaje.

 Eldest Souls to gra RPG w stylu pixel art autorstwa Fallen Flag Studios. – To nasza pierwsza gra, ale United Label uwierzyła w nią i w nasz zespół od pierwszego dnia, wspierając nas, by pomóc nam zrealizować nasze ambicje. – mówi Francesco Barsotti, współzałożyciel Fallen Flag Studios.

Tails of Iron to nowa gra Odd Bug Studios, autorów The Lost Bear. – Tails of Iron to dwuwymiarowa, filmowa walka przygodowa charakteryzująca się ręcznie zaprojektowanymi starciami. Przyłączając się do marki United Label możemy przyśpieszyć nasz rozwój jako studio i zaplanować szeroki zasięg publikacji gry. –  mówi Daniel Robinson, szef zespołu w Odd Bug Studios.

Horae to gra RPG w stylu rogue z oryginalnym systemem walki. Naszym celem jest pokazanie nowego podejścia do tego rodzaju gier, przedstawiając mocno powiązane ze sobą historie, piękno grafiki i skarbów na tle intensywnej rozgrywki. Współpraca z United Label przyszła nam naturalnie, ponieważ tak jak my, chcą oni wnieść nowe podejście do istniejących gatunków gier. – mówi Victor le Fay, współzałożyciel Lunaris Iris.

Röki i Eldest Souls trafią na rynek w 2019 r., a Tails of Iron i Horae w 2020 r.

www.unitedlabelgames.com

Kontakt : contact@unitedlabelgames.com

Social Media: Facebook, Twitter, Linkedin, YouTube

 

O Polygon Treehouse

Polygon Treehouse z siedzibą w Cambridge w Wielkiej Brytanii to nowe, niezależne studio z ambicjami, by tworzyć wielkie rzeczy w świecie gier wideo opartych na narracji. Studio, utworzone wspólnie przez dwóch byłych dyrektorów artystycznych Guerrilla Games, Toma Jonesa i Aleksa Kanaris-Sotiriou, tworzy nowe przygody, by nakarmić Twoją duszę.
https://www.polygon-treehouse.com/

O Flag Studios

Eldest Souls jest pierwszym tytułem Fallen Flag Studio, zespołu z pasją z Derby, który próbuje dać nowy, unikalny wymiar grom z gatunku souls-like

https://fallenflagstudio.com/

O Odd Bug Studios

Odd Bug Studios z Manchesteru w Wielkiej Brytanii to zespół stojący za unikalnym, oryginalnym tytułem The Lost Bear, grą na platformy 2D VR. Zachowując swój unikalny styl artystyczny, obecnie Odd Bug Studios wykorzystuje swoje doświadczenie deweloperskie w produkcji gry Tails of Iron.

https://www.oddbug.co.uk/

O Lunaris Iris

Zainspirowany grami takimi jak Faster than Light i Darkest Dungeon, paryski deweloper Lunaris Iris, producent Horae, pracuje nad swoim pierwszym tytułem, ambitną grą typu RPG pełną epickich potworów i legendarnych historii.

https://www.facebook.com/lunarisiris/

 

O CI Games

CI Games to globalny wydawca, deweloper i dystrybutor produktów z zakresu rozrywki interaktywnej. Siedziba spółki mieści się w Warszawie, a działalność w Ameryce Północnej i Południowej jest prowadzona z biura w Nowym Jorku. Spółka została utworzona w 2002, a jej akcje są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W portfelu CI Games znajdują się wysoko oceniane, sprzedawane w wielomilionowych nakładach tytuły Lords of the Fallen i Sniper Ghost Warrior, seria gier, której globalna sprzedaż przekroczyła 7 mln egzemplarzy. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma szeroko znanymi grami wieloplatformowymi, w tym Sniper Ghost Warrior: Contracts, kolejną edycją gry akcji RPG Lords of the Fallen oraz innymi tytułami, które nie zostały jeszcze ogłoszone.