Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

CI Games ogłasza start nowego studia Hexworks, które skupi się na grach RPG akcji osadzonych w świecie fantasy

By 8 września 202031 maja, 2021No Comments

CI Games ogłasza start nowego studia Hexworks, które skupi się na grach RPG akcji osadzonych w świecie fantasy

Zespół Hexworks składa się z pracowników z dużym doświadczeniem w tworzeniu gier AAA. Jest kierowany przez Producenta Wykonawczego Saula Gascon i Dyrektora Kreatywnego Cezara Virtosu.

CI Games z dumą ogłasza otwarcie Hexworks, nowego studia produkującego gry video, które będzie zlokalizowane w Barcelonie i Bukareszcie. Załoga Barcelony otworzyła drzwi na początku marca, a kilka tygodni później zrobił to zespół w Bukareszcie. Zespół weteranów od pół roku pracuje wspólnie nad swoim debiutanckim tytułem – Lords of the Fallen 2. Gra RPG akcji osadzona w świecie fantasy jest przeznaczona na konsole następnej generacji oraz platformę PC.

Minęło sporo czasu odkąd zaczęliśmy prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2 oraz produkcję samej gry. Ciesze się, że dziś możemy ogłosić nowe studio, które pracuje nad tym tytułem już od pół roku i poczyniło przy nim znaczące postępy – mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.  – Nie chcieliśmy o tym publicznie mówić więcej, zanim nie zbudujemy głównego zespołu, nie uzgodnimy szczegółów pierwszego projektu i nie posuniemy się istotnie naprzód z jego wizją. Dziś mamy ten ważny etap za sobą, więc przyszedł odpowiedni moment aby oficjalnie to ogłosić – dodaje.

Dyrektor Kreatywny Cezar Virtosu i Producent Wykonawczy Saul Gascon kierują zespołem Hexworks, w skład którego obecnie wchodzi ok. 25 osób, wśród nich weterani z doświadczeniem w tworzeniu gier AAA.  Hexworks przyjmuje nieco bardziej niezależne podejście do tworzenia gier niż ogromne studia. Powstające w nim projekty będą koncentrować się na grach fabularnych o wysokiej jakości wykonania w kategorii AA+.

– Sam, jako oddany gracz, czuję kiedy twórcy są pasjonatami tworzonych przez siebie gier. I o to właśnie chodzi w naszym studio – mówi Producent Wykonawczy Saul Gascon. – Zebraliśmy silny zespół starszych rangą deweloperów z głęboką fascynacją dojrzałymi grami fantasy. Nasz rozwój był intensywny, szczególnie w sytuacji globalnego lockdownu, ale pracując ramię w ramię z Cezarem Virtosu i Markiem Tymińskim, zebraliśmy świetny zespół. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się większą dawką informacji na temat studia i pokazać nad czym pracujemy – dodaje.

Debiutem studia będzie Lords of the Fallen 2. Zespół Hexworks ma nadzieję, że gra stanie się jego mocnym filarem i pokazem umiejętności zespołu. Lords of the Fallen 2 będzie przejściem od oryginalnego power fantasy do dark fantasy. Sequel będzie również o wiele bardziej wymagającym od strony walki z przeciwnikami, na co szczególnie liczą społeczności Soulsborne i Souls-like.

– Przez wiele miesięcy nasza trójka pracowała nad zdefiniowaniem i określeniem zakresu projektu, aby znaleźć odpowiednio unikalne DNA, które umożliwi pozyskanie odpowiedniego zainteresowania ze strony graczy ale również pozostanie w sferze wykonalności – mówi Cezar Virtosu, Dyrektor Kreatywny Hexworks. – Zdalne opracowywanie gier koncentrujących się na walce jest wyzwaniem, ale równoważy to łatwość kontaktu i pracy z wielkimi fanami soulsborne rozproszonymi po całym świecie. Jest to świetna mieszanka produkcji niezależnej i pracy z graczami, ponieważ nie jesteśmy dużym koncernem produkcyjnym i wszyscy pochodzimy z okopów tego gatunku, dlatego też, niezależnie od narodowości, mówimy tym samym językiem gry. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do naszej misji i dążymy do zapewnienia twórczo naładowanej rozgrywki w ramach gatunku – dodaje.

Od lewej: Saul Gascon, Marek Tymiński, Cezar Virtosu

Hexworks koncentruje się na rozwoju gier w ramach globalnej struktury CI Games i opartych o IP spółki matki. W dużej mierze finansowanie pierwszego projektu Hexworks –  Lords of the Fallen 2 – będzie pochodzić ze środków pozyskanych z przeprowadzonej  pod koniec sierpnia br. emisji akcji, w ramach której Spółka pozyskała od dużych inwestorów ponad 25 mln zł –  Jestem bardzo zadowolony z dużego zainteresowania inwestorów naszą spółką. To bardzo dobra wiadomość dla CI Games jako dewelopera posiadającego studia w kilku lokalizacjach w Europie – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Więcej informacji o Hexword i Lords of the Fallen 2 dostępnych jest na stronie studia: Hexworks.com