Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

Do 10 czerwca trwają zapisy na akcje CI Games

By 5 czerwca 201927 maja, 2021No Comments

Do 10 czerwca trwają zapisy na akcje CI Games

Do 10 czerwca trwają zapisy na akcje CI Games. Notowany na głównym parkiecie GPW w Warszawie wydawca i producent znanych gier: Sniper Ghost Warrior i Lords of the Fallen, chce pozyskać od inwestorów ok. 10 mln zł. Środki zostaną przeznaczona na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły.

Inwestorzy na akcje CI Games mogą zapisywać się do 10 czerwca. W wyniku oferty spółka chce pozyskać około 10 mln zł. Cena minimalna została ustalona na 0,90 zł, a cena maksymalna na 1,00 zł. W transzy otwartej oferowanych jest do 11 mln akcji, zaś w transzy z prawem pierwszeństwa w obejmowaniu akcji do 1 mln akcji. Pierwszeństwo przysługuje akcjonariuszom, którzy posiadali minimum 0,25 proc. akcji spółki w dniu powzięcia przez zarząd CI Games uchwały o emisji. Ustalenie ceny emisyjnej akcji, w oparciu o wszystkie zapisy na akcje, oraz ich przydział odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego GPW.

– Szanujemy naszych akcjonariuszy, dlatego uwzględniliśmy prawo pierwszeństwa w obejmowaniu akcji dla tych posiadających minimum 0,25 proc. udziału w kapitale. Taka była też uchwała WZA, które zdecydowało upoważnieniu zarządu do emisji akcji. Ci inwestorzy mają prawo objąć nowe akcje w liczbie zapewniającej im utrzymanie obecnego udziału w kapitale spółki. Jednak zdecydowana większość akcji dostępna będzie dla wszystkich inwestorów w subskrypcji otwartej, gdzie o przydziale akcji będzie decydować zaproponowana przez nich cena za akcję. – informuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Oferującym akcje jest Trigon Dom Maklerski, a inwestorzy mogą składać zapisy na akcje w ramach szerokiego konsorcjum, do którego należą: Dom Maklerski mBanku, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski Banku Polska Kasa Opieki, Centralny Dom Maklerski Pekao, Noble Securities, Millennium Dom Maklerski oraz Dom Maklerski BDM.

Pozyskane z emisji środki spółka przeznaczy na zwiększenie swojej skali działalności, w tym powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie budżetu marketingowego nadchodzących premier oraz dalsze poszerzenie oferty wydawniczej o nowe gry.

Dzięki emisji akcji zwiększymy skalę naszej działalności. Część pozyskanych środków  przeznaczymy na rozwój zespołu w studiu deweloperskim w Warszawie, który będzie kontynuował prace nad sequelem gry Lords of the Fallen. Planujemy również dalsze projekty w oparciu o nasze doświadczenie w grach z gatunku shooter, czego przykładem jest seria Sniper Ghost Warrior. Jednocześnie dodatkowe środki pozwolą spółce przeznaczyć większe kwoty na promocję wydawanych gier. – dodaje Marek Tymiński.