Skip to main content
Aktualności

Wyrusz w nieskończoność, a nawet dalej w Beyond Galaxyland!

By 29 kwietnia 20249 maja, 2024No Comments

Wydawca gier niezależnych – United Label – zapowiedział dziś Beyond Galaxyland, zupełnie nową produkcję, której akcja rozgrywać będzie się wśród gwiazd. Jej autorem jest mieszkający w Chicago deweloper i producent muzyczny Sam Enright, a jego inspirowane klasycznymi filmami dzieło zadebiutuje na PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X jeszcze w tym roku.

Licealista Doug zostaje zabrany do Galaxylandu na chwilę przed katastrofalną destrukcją Ziemi przez nieznanego, niebiańskiego niszczyciela światów, określanego mrocznym mianem „The End”. Na pierwszy rzut oka miejsce wydaje się być wręcz rajem, ale czy naprawdę tak jest? Doug wyrusza na wyprawę w towarzystwie uzbrojonej świnki morskiej Boom Boom, wrażliwego robota o imieniu MartyBot oraz wielu równie ekscentrycznych towarzyszy. Wspólnie spróbują odkryć prawdę o Galaxylandzie i cofnąć rozpętaną na Ziemi apokalipsę. Będzie to wymagało nie tylko niezwykłej odwagi, ale i niebanalnych zdolności.

Beyond Galaxyland to zupełnie nowe spojrzenie na gry i przygody RPG sprzed lat. W trakcie galaktycznej wyprawy gracze odwiedzą wiele różnorodnych planet, na powierzchni których znajdą zarówno pełne życia dżungle, jak i rozświetlone neonami miasta czy cybernetyczne kasyna. Beyond Galaxyland łączy wyzwania platformówkowe z rozwiązywaniem zagadek oraz angażującym systemem walki turowej. W epickich pojedynkach gracz stanie naprzeciw kreatur i bossów poszukiwanych w całym wszechświecie. 

Beyond Galaxyland – główne cechy gry:

  • System aktywnej walki turowej – sprawdź się w strategicznych potyczkach turowych, podczas których zmierzysz się z całym wachlarzem przeciwników z najdalszych zakątków galaktyki. Reaktywne i szybkie odpowiedzi w trakcie obrony pozwolą zminimalizować otrzymywane obrażenia. Każdy z członków drużyny posiada szereg unikalnych umiejętności, których wykorzystanie zapewni taktyczną przewagę. Zakradnij się i zeskanuj swojego wroga przed bitwą, aby odkryć jego mocne i słabe strony.
  • Exploracja międzyplanetarna –  od targanych zamieciami równin Arcos, przez tropikalne dżungle Erros i mieniące się neonami miasta Neo, na pustynnych, usłanych wydmami terenach Xalm kończąc. Eksploruj kosmiczne, zaskakujące różnorodnością planety, na których czekać będą nie tylko tajemniczy mieszkańcy i ich opowieści, ale również zagadki i historie do poznania.
  • Przygoda w stylu klasycznego sci-fi – półotwarta przygodowa gra RPG z klasyczną opowieści w stylu sci-fi. Gra jest ukłonem w stronę filmów familijnych i klasyków kina fantastycznonaukowego. Opowieść zawarta w Beyond Galaxyland to podróż pełna emocji, a towarzyszyć jej będą zarówno śmiech i przygody w gronie przyjaciół, jak i poczucie straty i zagrożenia.  Wszystko to zanurzone w czarującym klimacie neonów i pikseli.
  • Epickie bitwy z bossami – staw czoła 25 epickim bossom podczas międzyplanetarnych podróży. Przygotuj się na spotkania z potężnymi kosmicznymi smokami, mięsożernymi kwiatami i wszechwiedzącym bionicznym behemotem, którym jest Nexus Mind.
  • Schwytaj swoich wrogów – łap dziwne, a zarazem wspaniałe stworzenia napotkane w różnych światach. Każde z nich posiada wyjątkowe zdolności, które przydadzą się podczas najbardziej wymagających potyczek.

„Jestem ogromnym fanem klasycznych turówek RPG z lat 90., a do swoich ulubionych tytułów mogę zaliczyć chociażby Chrono Trigger i Final Fantasy VII. To właśnie te gry dostarczały mi galaktycznych inspiracji podczas tworzenia Beyond Galaxyland” – powiedział Sam Enright. „Chciałem stworzyć grę, która będzie miała unikalny, wręcz filmowy klimat, jednocześnie pozostając w gatunku, w którym dobrze się czuję. Mam nadzieję, że gracze sięgający po Beyond Galaxyland docenią tempo rozgrywki, które miejscami może nawet bardziej przypomina film niż grę wideo. Przygody Douga, Boom Booma i MartyBota są dla mnie bardzo osobistą opowieścią i nie mogę się doczekać, aż ludzie poznają tych bohaterów i ich międzygalaktyczne historie!

Darren Newnham, szef United Label, dodaje: „Projekt Sama jest pełen pasji, dlatego jesteśmy niezwykle podekscytowani, że jeszcze w tym roku będziemy mogli podzielić się niesamowitą opowieścią Douga i Boom Booma z całym światem… a może nawet i Wszechświatem. Sam stworzył angażującą i osobistą opowieść utrzymaną w duchu sci-fi, z modelem rozgrywki, który nie wpada w pułapkę monotonii, co często przytrafia się turowym grom RPG. Sekwencje platformowe oraz zagadki środowiskowe z pewnością nie pozwolą się nudzić.

Premiera Beyond Galaxyland zaplanowana została na 2024 rok, a gra powstaje z myślą o PC oraz konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X.