Skip to main content
AktualnościSpółka CI Games

CI Games przed debiutem na London Stock Exchange wzmacnia zespół kierowniczy!

By 17 sierpnia 2022No Comments

16th Sierpnia 2022, Warszawa.

W kluczowym momencie rozwoju CI Games, do kadry zarządzającej dołączają Jon Tibble, który obejmie stanowisko VP Global Sales oraz Kirsty Moore, która przejmie funkcję Dyrektora HR. Nowi managerowie zastąpią na dotychczasowych stanowiskach Sama Sadeghi’ego oraz Monikę Rumianek. CI Games jest bliskie wprowadzenia akcji na London Stock Exchange. Firma koncentruje się na rozwoju istniejących oraz nowych tytułów, w tym segmencie AAA. W sierpniu na targach Gamescom spółka zaprezentuje partnerom drugą część gry „Lords of the Fallen”. Już wkrótce CI Games rozpocznie globalną kampanię marketingową tytułu.

– Jestem zachwycony, że dołączam do zespołu CI Games. W zespole widać wielką pasję i profesjonalizm, a jak powszechnie wiadomo –  świetne gry są tworzone przez wspaniałych ludzi. Wizja wytyczona przez Marka Tymińskiego i zarząd jest jasna, portfolio produktów niezwykle mocne, a przyszłe cele, choć ambitne, budzą zaufanie – z czego się cieszę. To ekscytujący czas, aby dołączyć do CI Games – mówi Jon Tibble, nowy VP Global Sales CI Games.

Podczas 20-letniej pracy w branży gier Jon Tibble, m.in. jako dyrektor sprzedaży, pracował przy uruchomienia serii F1 w Codemasters, a także przy licznych tytułach Activision Blizzard, takich jak World of Warcraft, Diablo, Crash Bandicoot i Spyro.

Kirsty Moore, po prawie dwóch latach pracy w Rebellion i ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w HR, obejmie w CI Games funkcję Dyrektora HR. Do jej zadań będzie należało podejmowania nowych inicjatyw, które przyniosą korzyści obecnym pracownikom, a także zbudują strategię firmy dotyczącą pozyskiwania najlepszych talentów w branży.

– Cieszę się, że mogę być częścią kolejnego rozdziału w rozwoju CI Games i bardzo blisko współpracować z kierownictwem i zespołem wykonawczym nad dalszym dynamicznym rozwijaniu firmy. CI Games ma świetny zespół, który przez ostatnie dwa lata bardzo się rozwinął – jest to dotychczas najlepszy okres w historii spółki – mówi Kirsty Moore, Dyrektor HR w CI Games.

Nowi managerowie przejmą obowiązki od Sama Sadeghi’ego oraz Moniki Rumianek.

–  Konsekwentnie rozwijamy nasz zespół kierowniczy w CI Games i cieszymy się, że możemy publicznie powitać Jona i Kirsty w naszej Grupie. Każde z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie i z pewnością przyczyni się do sukcesu nadchodzących gier z naszego portfolio – mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Spółka jest bliska dołączenia do spółek notowanych na London Stock Exchange. Celem potencjalnego debiutu CI Games jest zwiększenie ekspozycji firmy na zagranicznych inwestorów – w tym z Wielkiej Brytanii. CI Games wkrótce zamierza przekształcić się także w spółkę europejską (SE). Ma to ułatwić funkcjonowanie w przypadku planowanego dual listingu na londyńskiej giełdzie.

Najważniejszym obecnie projektem spółki jest kontynuacja „Lords of the Fallen” z 2014 roku. Sequel tytułu ma zostać zaprezentowany międzynarodowym partnerom na branżowej konferencji Gamescom, która odbędzie się już w sierpniu. Globalna kampania marketingowa gry rozpocznie się wkrótce.